ua-travel
Блог Люди Допомога Я

Туристичне спорядженняЯк вибрати карімат?

Іжевська фольгована карімачкаКарімат – це такий собі коврик під спальник для походів. Здавалося б: навіщо він потрібен? Ставимо палатку, в неї кладемо спальник, і спимо вночі. Сухо і комфортно. Але саме тут і виявляються дві причини, через які туристи користуються каріматами.

Сухо. Сухою палатка в поході буває недовго. Ззовні намет намокає в дощ і в сніг, в туман; та й в ясну сонячну погоду по ранках на палатку може випасти роса. А всередині постійно утворюється конденсат від випарів тіла і від дихання. Та й спальник під вагою тіла зминається, і доводиться фактично спати на вологому дні палатки. Та й бувають випадки, коли сильний дощ заливає погано вибране місце під намет, і вода через потерті шви і проколи потрапляє всередину. Карімат же дозволяє відсторонитись від неприємної вологи, і спати в непідмоченому знизу спальнику.

Комфортно. Всі ми звикли до комфортного сну. Ми купляємо собі додому дивани з матрасами по 10 см. І після цього спати у спальнику практично на землі, відчуваючи на собі всі нерівності під палаткою не дуже зручно. І так ляжеш, і сяк – кругом щось заважає і давить. От щоб позбутись дискомфорту і беруть з собою коврик-карімат.

А ще – у випадку травми з карімату завжди можна зробити шину, і накласти її на зламану кінцівку.

Ну, з фунціями карімата визначились. Тепер справа за малим – вибрати хороший карімат.


Читати далі

    Мітки:

Туристичне спорядженняЯк вибрати намет?

1. Вступ Основні вимоги до наметів сформувались ще за часів Олександра Македонського: водостійкість, мала маса, простота встановлення. В залежності від призначення намету можна міняти місцями пріоритетність цих основних показників. Проблеми, які виникають із погано підібраними наметами:

Великий об'єм. Коли люди ідуть в мандрівку, намет майже неможливо помістити в наплічник, або прикріпити десь ззовні. Єдиним хорошим варіантом є розкладання намету на частини (тент, середина, альпенштоки, кілки) і розфасовування по декількох наплічниках. Іншими варіантами є покидання намету напризволяще (шкода намету), спроба знайти транспорт, який довезе намет до наступного місця ночівлі (зайві витрати), або обмінятись вмістимим наплічника із людиною, в якої об'єм наплічника більший, з чого виникає наступна проблема.

Велика маса. Тепер розжовую. Зрозуміло, що під час мандрівок потрібно вибирати особистий виряд з якнайменшою масою. А при великій масі намету ще складати в наплічник якісь консерви, або щось в тому стилі, буде дуже складно. Тобто коли маса одного наплічника буде відрізнятись від маси іншого наплічника, а власники наплічників будуть мати приблизно однакові фізичні дані, то буде спостерігатись відставання. Можна спробувати розкласти вмістиме наплічників порівну, але в мандрівку в більшості випадків ідеться для милування краєвидами, або для досягнення вершини, а не для насолоди тягнення на своєму горбі купу причандалля.

Водопроникність. Коли іде дощ, то вже звичною справою для людей із досвідом стала обережність. Правило "не доторкатись до стелі" одне з найважливіших при знаходженні в наметі без тенту. Але тоді виникає проблема комфорту, до того ж, коли в намет забилось явно забагато народу. І дуже неприємно, коли вода починає зі стелі накрапати на спальник, або із підлоги підступно підкрадатись і намочувати поскладані в куточку речі.

Складність конструкції. Варто просто уявити ситуацію, коли група людей дійшла до місця призначення і тут раптово починається злива. Звичайно, виникає потреба на протязі лічених хвилин поставити намет. І тут береться складений намет, витрясається його з чохла, і виявляється, що в середині є купа різних штучок-дрючок, які замисловатим способом і фізичними зусиллями необхідно зібрати в одне ціле. Або купа різної довжини трубок, з якими необхідно зметикувати і зробити з них три альпенштоки.

Слабкість конструкції. Реальними є проблеми доштуковування порваних шнурків, причіпляння до дна намету різних шматок або шнурків (свого часу відірваних), в які необхідно загнати кілок, ламання каркасу намету, … .

Погана вентиляція. Напевно багатьом відома проблема літньої спеки, коли залізти і всидіти в наметі протягом 5 хв. це мука. Або прокинувшись зранку, відчути, що спальник надто вологий, а на стелі конденсувалась вода.

Погана вітростійкість. Ця проблема дає чути про себе, коли поставити намет на сильно обвітрюваній поверхні. Це може бути незахищена лісом, або скелями вершина хребта, велике поле, … . В тому випадку вночі буде дуже важко зігрітись.


Читати далі
    Мітки: