ua-travel
Блог Люди Допомога Я

Туристичне спорядженняЯк вибрати карімат?

Іжевська фольгована карімачкаКарімат – це такий собі коврик під спальник для походів. Здавалося б: навіщо він потрібен? Ставимо палатку, в неї кладемо спальник, і спимо вночі. Сухо і комфортно. Але саме тут і виявляються дві причини, через які туристи користуються каріматами.

Сухо. Сухою палатка в поході буває недовго. Ззовні намет намокає в дощ і в сніг, в туман; та й в ясну сонячну погоду по ранках на палатку може випасти роса. А всередині постійно утворюється конденсат від випарів тіла і від дихання. Та й спальник під вагою тіла зминається, і доводиться фактично спати на вологому дні палатки. Та й бувають випадки, коли сильний дощ заливає погано вибране місце під намет, і вода через потерті шви і проколи потрапляє всередину. Карімат же дозволяє відсторонитись від неприємної вологи, і спати в непідмоченому знизу спальнику.

Комфортно. Всі ми звикли до комфортного сну. Ми купляємо собі додому дивани з матрасами по 10 см. І після цього спати у спальнику практично на землі, відчуваючи на собі всі нерівності під палаткою не дуже зручно. І так ляжеш, і сяк – кругом щось заважає і давить. От щоб позбутись дискомфорту і беруть з собою коврик-карімат.

А ще – у випадку травми з карімату завжди можна зробити шину, і накласти її на зламану кінцівку.

Ну, з фунціями карімата визначились. Тепер справа за малим – вибрати хороший карімат.

Зазвичай туристи використовують дешеві, з вспіненого поліетилена ("пінка") з закритими порами – вони легкі, вміру теплі і зручні. А через дешевизну за них сильно не переживають під час походу, – прикріплюють ззовні рюкзака. А якщо сильно потріпаються – їх після подорожі не шкода і викинути. Це – карімат звичайний, або "ИЖевський".

Бувають такі вспінені карімачки різної товщини. Чим товстіший – тим тепліший, але й займатиме більше місця в (чи ззовні) рюкзака. Якщо ви плануєте ходити лише літом, і будете розбивати намет на м’якому місці (на мосі, опалому листі), – то можна брати і тонкий. В інших випадках доведеться шукати золоту середину – щоб було тепло і м’яко спати, але з другого боку для нього доведеться відводити більше місця.

Трапляються такі коврички з блискучою фольгованою стороною і без. В принципі великої різниці немає. Хіба що з фольгою буде дещо тепліше, але у разі розміщення палатки на схилі, корімат може постійно зіслизати униз – у деяких ковриках фольга нічим не оброблена, і тому слизька.

В якості каремата можна взяти надувний матрас. Цей варіант підходить, якщо це ваш перший похід – так ви зможете трішки зекономити. Але зауважте, що в матраців є така неприємна особливість, як незначне випускання повітря під вагою тіла. І може трапитись, що ви будете серед ночі кілька разів прокидатись аби підкачати матрас, а зранку виявиться, що ви все одно лежите фактично на землі. А ще – не забудьте узяти із собою ремонтний набір на випадок проколу.

Самонадуваючийся карімат Therm-a-RestЄ і гибридні – самонадувні карімати. У зібраному вигляді вони займають меньше місця, ніж звичайний пінний корімат, а у надутому – мають достатню товщину для досить комфортного відпочинку вночі. Серед їх недоліків – відносно велика вага, і ціна, необхідність в ремкомплекті і в обережному поводженні – хоча сучасні самонадувайки досить міцні, але через значні пошкодження, які не вийде усунути з допомогою ремкомплекту, доведеться спати на жорсткій землі з постійним відчуттям дискомфорту. Їх беруть, як правило, у довгі походи або у разі тривалого відпочинку із розбиттям постійного лагерю. Зазвичай варті уваги самонадувайки Therm-a-Rest і Artiach легких і надлегких серій. Вони дорожчі, але по відгукам туристів, які ними постійно користуються, – вони варті своєї ціни.

Наостанок підіб’ємо підсумок. Якщо немає грошей на карімат, але є надувний матрац – беріть його. Плануєте важкий і довгий похід, або збираєтесь поїхати на відпочинок з палатками, і маєте вільні гроші – самонадувайка – кращий вибір. В усіх же інших випадках – пінний корімат – незамінний друг і помічник туриста.

 

 

 

 

    Мітки:

коментарі (1)

Аватар modano modano 5 серпня 2010, 15:52 відповісти # (-
0
+)

Дякую! Корисна інфа! а то на вікіпедії не знайшов подібної інформації


Додати коментар

Текст:

Лише зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
Зареєструйтесь або авторизуйтесь, будь-ласка.